SP1WSR A – NODE D-STAR 1297.600MHz.

Posted on July 30, 2015
Filed Under D-Star, Konstrukcje | Leave a Comment

Wczoraj 29.07.2015r. zainstalowałem testowo Node w paśmie 23cm. Urządzenie zmontowałem z komponentów własnych, jedynie Node projektu Japońskiego otrzymałem od Adriana SP1XNA.

Urządzenie pracuje na starym Compaq N400 (który najlepiej pracował z Node), radiotelefon to GM300 ustawiony na FLAT, transverter z pasma 23cm/2m produkcji bułgarskiej (SR1LS wyłączony chwilowo na czas testów, potrzebna była instalacja antenowa i trv), router współpracujący z AERO2. Michał nasz tester mieszkający ponad 70km od przemiennika wczoraj wchodził na node bez kłopotu z najmniejszej mocy IC-9100. Odbierał sygnał na s.7. Moc z trv to około 2.5W. Pojawił się problem z reagowaniem na komendy ale tylko z ID-1. Wszystkie inne trx jak np. ID51 plus trv sterują prawidłowo. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Transmisja idzie 100% ale nie reaguje zawsze na polecenia, czasem zaskoczy ale ogólnie to działa źle. Przy konfiguracji DVAP i TRV było tak samo, również TRX z pasma 23cm pracujący kiedyś jako link PR po podłączeniu przez kartę dźwiękową nie działał dobrze z ID-1, transmisja OK ale komendy nie. Oprogramowanie oryginalne DVAP i DVAR Hot Spot. Może chodzi o ramkę z ID-1. To radio nie wysyła pozycji, może oprogramowania nie zawsze czytają tę część z UR. Nie wiem dlaczego. 

p.s. widać to tylko ja mam pecha i moje ID-1 coś nie kompatybilne, ID-1A Lukasza SQ1GZF i IC-9100 Michała działa idealnie. Znowu rozkmina nad serwisówką do ID-1E.

Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.