Nowa Szafa i Kombajner.

Posted on September 8, 2017
Filed Under C4FM WiresX, D-Star, Konstrukcje, SP DMR | Leave a Comment

Dzisiaj kawał dobrej roboty w wykonaniu SP1XNA, SP1WSR. Obecny był rownież Nasz Prezes OT14 PZK SP1TMN. Oddział zakupił kombajner i przedwzmacniacz czteroportowy UHF. Dzięki temu mamy SR1SZ i SR1YWX pod jednym duplekserem i jedną anteną. Są dwa wolne porty pod SR1UVS i przemiennik DMR znaku Przemek SQ1FYZ jeszcze nie podał. Dodatkowo zainstalowany jest tam SR1LS. Spędziliśmy tam trochę czasu od 10:00 do 17:00. Udanych łączności!

Konfiguracja:
SR1SZ – chwilowo MTR2000 puki SR1UVS u Tomka SP1WSW

SR1YWX – DR1X Power MID – Bo na HI to chyba długo nie pociągnie 😀
Aktualnie w AMS (kompletnie nieuzasadnione i zbędne blokowanie C4FM gdy na tej samej antenie jest SR1SZ – zostałem zmuszony do włączenia tej opcji) czyli C4FM / FM z CTCSS 82.5Hz

SR1LS

Slot 2m i dwa 70cm czekają za obsadę.
Oddział dodatkowo zakupił antenę, zabezpieczenie antenowe, triplekser 2m/70cm/23cm. Dodatkowo Prezes OT14 wyraził chęć zakupu zasilacza, specjalnej szyny zasilającej, oraz wtyków potrzebnych do instalacji urządzeń.
Aktualnie zasilacz zasilający SR1YWX i SR1LS, oraz przedwzmacniacza jest moim domowym zasilaczem Alinco. Część jumperów jest z moich zapasów i przekazuje je na dobry cel gratis (ale zasilacza nie 😛).

Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.